Scena nielegalnych e-booków w Internecie stale się rozwija. Amazon zamknął teraz wszystkie luki w zabezpieczeniach, aby uniemożliwić dostęp do dzieł wolnych od DRM. Choć wciąż pojawiają się nowe nielegalne e-booki, ich zdobycie nie jest już tak proste, jak kiedyś. Poniżej przedstawiamy przegląd nielegalnych źródeł e-booków w Internecie.
Ważne: odwiedzanie wymienionych tutaj stron internetowych jest ogólnie legalne. Na forum można zapytać o konkretny e-book. Jednak bezpłatne pobieranie utworów chronionych prawem autorskim jest nielegalne i karalne.
Źródła e-booków w języku niemieckim i angielskim
0day Home (eBooks >> 0Day Home) oferuje anglojęzyczne e-booki, pakiety e-booków i czasopisma za pośrednictwem hostów udostępniania.
0DayDDL.com (Just a moment...) zajmuje się dystrybucją e-booków beletrystycznych wyłącznie w języku angielskim za pośrednictwem Nitroflare i RapidGator.
Możesz także pobierać e-booki przez BitTorrent, ale zdecydowanie powinieneś korzystać z VPN.
Boerse.am (https://boerse.am/boerse/dokumente/ebooks) to forum z wymianą dokumentów i wieloma niemieckimi e-bookami.
Boerse.cx (Anmelden | Boerse.cx) oferuje duży wybór beletrystyki, literatury faktu i czasopism, ale dostęp jest możliwy tylko po wcześniejszym zalogowaniu.
Na Byte.to (Attention Required! | Cloudflare) znajdziesz wiele e-booków rozrywkowych na temat hosterów udostępniania.
Data-Load.in (https://www.data-load.in/forums/dokumente.70) oferuje e-booki, czasopisma i nie tylko w języku niemieckim i angielskim. Linki do pobierania są jednak widoczne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Na ddlspot (https://www.ddlspot.com/download/e-books) znajdziesz głównie anglojęzyczną literaturę specjalistyczną, ale tylko 1dl.net jest używany jako host udostępniania.
Download4All (https://dl4all.org/ebooks) oferuje prace wyłącznie w języku angielskim oraz codzienne aktualizacje dotyczące Rapidgator, Nitroflare i Uploadgig.
DownTr (https://downtr.cc/ebooks/ i https://downtr.cc/magazines) oferuje anglojęzyczne e-booki i czasopisma za pośrednictwem hosterów udostępniania.
Downturk.net (https://downturk.net/learning/ebooks) niestety oferuje tylko e-booki w języku angielskim, pobieranie odbywa się za pośrednictwem DDownload, Rapidgator i Co.
Ebook Chase (https://ebookchase.com) zawiera wyłącznie linki DL do dzieł w języku angielskim. Można je pobrać bezpłatnie ze strony zerotopay.com.
EPDF (https://epdf.tips) umożliwia pobieranie plików, ale działa to tylko w przypadku kompresji dokumentów PDF, co powinno zająć około 3 minut na e-book.
Mobilism (https://forum.mobilism.org/viewforum.php?f=19) to anglojęzyczne forum poświęcone anglojęzycznym gazetom, czasopismom i e-bookom w różnych formatach.
MyGully (https://mygully.com/forum/363-dokumente) to forum z niemieckojęzycznymi komiksami, mangą, czasopismami, e-bookami i samouczkami, będące głównym graczem na scenie webwarez.
Archiwum Nox.to (https://nox.to/Category/Ebooks/Genre/all) oferuje linki do pobierania dzieł niemieckojęzycznych w niezliczonych kategoriach.
OneDDL (https://oneddl.org/e-books) oferuje wyłącznie prace w języku angielskim.
Projekt Gutenberg (https://www.gutenberg.org) oferuje około 70 000 książek elektronicznych w różnych językach, do których prawa autorskie już wygasły. Pobieranie jest legalne i dozwolone.
RedWareZ (https://redwarez.xyz/viewforum.php?f=48) to stosunkowo nowe, ale aktywne niemieckojęzyczne forum i wymiana dokumentów w zakresie e-booków, komiksów i mangi.
Release BB (https://rlsbb.ru/category/magazines lub rlsbb.cc lub .to) to blog, który oferuje wyłącznie czasopisma w języku angielskim, bez e-booków. Transfery odbywają się za pośrednictwem Fikper, Nitroflare, Rapidgator i Uploadgig.
Scene Applications (https://apps.scene-rls.net/?cat=55) nie oferuje prawie żadnych e-booków w języku angielskim.
SceneP2P (https://scenep2p.com/e-books) oferuje wyłącznie książki non-fiction w języku angielskim za pośrednictwem hosterów udostępniania.
Scene Release (https://scene-rls.net/category/magazines) to kolejny blog, który oferuje wyłącznie czasopisma w języku angielskim, bez e-booków.
SCNLOG.me (https://scnlog.me/ebooks) oferuje mieszankę czasopism i e-booków, ale wszystkie w języku angielskim.
SCI-HUB (https://sci-hub.ru) to biblioteka cieni, która oferuje prace naukowe wyłącznie dla studentów i jest wrogiem wydawców naukowych.
Źródło sceny (https://www.scnsrc.me/category/ebooks) oferuje wyłącznie pakiety czasopism za pośrednictwem P2P i Usenetu, bez e-booków.
SoftArchive (https://sanet.st/books) oferuje anglojęzyczne książki specjalistyczne na temat NitroFlare lub RapidGator.
Spicymags oferuje tylko pliki do pobrania premium i zawiera głównie czasopisma dla dorosłych.
Usenet jest również dobrym źródłem sceny e-booków. Oprócz częściowo publicznych wyszukiwarek NZB, istnieją w większości zamknięte fora Usenetu.
Warez World (https://warez-world.org/cat/ebooks) to niemieckojęzyczna strona z linkami DL do głównie niemieckojęzycznych e-booków, magazynów erotycznych i innych.
WarezSerbia (https://warezserbia.org/ebooks) oferuje różne podkategorie dla czasopism, e-booków, audiobooków i eLearning/tutorials. Codziennie dodawane są nowe łącza do pobierania, hostowane na platformach RapidGator i NitroFlare.
WIN7DL (https://win7dl.org/ebooks i https://win7dl.org/magazines) oferuje anglojęzyczne e-booki i czasopisma za pośrednictwem hosterów udostępniania.
Worldmags.net (https://worldmags.net) oferuje wyłącznie czasopisma, komiksy i książki audio. NovaFile jest używany jako host udostępniania, dlatego powinieneś zabrać ze sobą wystarczająco dużo czasu.
WOW! eBook (https://www.wowebook.org) zapewnia codzienne aktualizacje anglojęzycznej literatury specjalistycznej. Pobieranie odbywa się poprzez Turbobit.
Zulu Ebooks to legalny projekt, z którego możesz bezpłatnie pobrać napisaną przez siebie beletrystykę, literaturę faktu, literaturę dla dzieci, bajki i sagi. Prace w języku angielskim są dostępne w formacie PDF, epub i mobi. Do tej pory wygenerowano już 7,7 miliona pobrań.
Usenet jest również dobrym źródłem sceny e-booków. Oprócz częściowo publicznych wyszukiwarek NZB, istnieją w większości zamknięte fora Usenetu.