Zainstalowanie elektrowni balkonowej w małym wynajmowanym mieszkaniu lub nawet w domu może zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na miesięcznych rachunkach za media. Ponadto dajesz przykład, stosując energię wielokrotnego użytku i przyjazną dla środowiska. Jeśli poważnie myślisz o elektrowni balkonowej, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników, aby instalacja przebiegła pomyślnie i aby panele fotowoltaiczne dostarczyły Ci maksymalnej energii. W tym artykule podzielę się tymi uwagami, zanim kupisz zestaw elektrowni balkonowych.



Wielkość instalacji fotowoltaicznej

Jeśli nie jesteś właścicielem domu i nie masz dużego tarasu lub balkonu, balkony w wynajmowanych mieszkaniach są ograniczone i stosunkowo małe. Mając to na uwadze, pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest wielkość obszaru, na którym ma zostać zainstalowana. Podstawowy system fotowoltaiczny elektrowni balkonowej składa się z paneli fotowoltaicznych, falownika oraz innych układów elektrycznych niezbędnych do działania elektrowni.



przechowywanie energii

Jednym ze znanych ograniczeń konfiguracji elektrowni balkonowej jest magazynowanie energii. Jednak nie zawsze tak musi być, ponieważ istnieją marki takie jak elektrownia balkonowa z zasobnikiem Anker SOLIX , która oferuje maksymalne wykorzystanie podczas magazynowania energii słonecznej. Dzięki temu jest w stanie niezawodnie i tanio zaopatrywać dom w energię elektryczną niezależnie od pory dnia. Pomaga zaoszczędzić pieniądze, a także chronić środowisko dzięki wykorzystaniu energii wielokrotnego użytku.



Połączenie elektryczne trójfazowe

Większość gospodarstw domowych w Europie, takich jak Niemcy i inne części świata zachodniego, wymaga systemu trójfazowego (L1, L2 i L3) w swoim liczniku energii elektrycznej. Ponadto norma stanowi, że każde gospodarstwo domowe musi posiadać przewód ochronny i przewód neutralny. Przepisy wymagają podłączenia licznika lub przewodu elektrycznego do sieci elektrycznej, aby koncesjonariusze mogli monitorować zużycie.



Nie musisz się martwić o instalację, ponieważ instalacją i konserwacją zajmuje się lokalny elektryk. Jednak sytuacja wygląda inaczej, jeśli chcesz zintegrować energię pochodzącą z falownika paneli słonecznych w swoim domu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby najpierw uzgodnić z właścicielem i lokalnym elektrykiem, zanim ostatecznie zdecydujesz się kupić i zainstalować balkonowy system zasilania.

Licznik energii elektrycznej

Tak, możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy z elektrownią balkonową, ale jeśli planujesz zintegrować je dla całego gospodarstwa domowego, to konieczne jest, abyś mógł również mierzyć energię pochodzącą z falownika. A ponieważ nie mają własnego licznika energii elektrycznej, będziesz potrzebować pomocy elektryka, aby je zainstalować. Chociaż instalacja paneli słonecznych i falowników jest prosta, majstrowanie przy elektryczności nigdy nie jest dobrym pomysłem, ponieważ związane z tym zagrożenia mogą z pewnością prowadzić do szkód, jeśli zostaną na nie narażeni.



obciążenie fazowe

Głównym celem instalacji elektrowni balkonowej dla najemców mieszkań jest obniżenie miesięcznych rachunków za prąd. Jednak wszystko może pójść na marne, jeśli falowniki nie zostaną podłączone do właściwego obciążenia fazowego (L1, L2, L3), czyli około 230 woltów. Ponownie zależy to od wiedzy elektryka, który podłączy falowniki elektrowni balkonowej do licznika energii elektrycznej w Twoim mieszkaniu. Jeśli stwierdzisz, że Twoje miesięczne rachunki za energię elektryczną nie ulegają poprawie, musisz skontaktować się z lokalnym elektrykiem, aby rozwiązać problem.



ostatnie słowo

Zainstalowanie elektrowni balkonowej w domu lub małym wynajmowanym mieszkaniu z pewnością przynosi korzyści ekonomiczne i środowiskowe. Zanim jednak kupisz swoje pierwsze energooszczędne urządzenie, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. Dlatego koniecznie sprawdź czynniki, które omówiłem w tym artykule, aby uniknąć problemów w przyszłości.