Najnowsza część popularnej przygodowej serii RPG „The Legend of Zelda” jeszcze nawet nie ukazała się, a wczoraj „The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” pojawiła się nielegalnie w Internecie. Pełna wersja gry premium na Nintendo Switch została udostępniona na nsw2u.com i innych stronach Webwarez, choć oficjalna data premiery to dopiero 12 maja. Zainteresowani mogą obecnie zamówić grę w przedsprzedaży za niecałe 70 euro.


Seria Zelda jako flagowiec Nintendo

Seria „Zelda” zawsze miała ogromne znaczenie dla Nintendo i jest produkowana z dużym nakładem pracy i pasji. Do tej pory w nową rolę mogli wcielić się tylko wybrani dziennikarze. Źródło wycieku jest nieznane, a strony NFO nie ujawniają jeszcze żadnych informacji.


Pierwsze streamy na Twitchu

Jak podaje VideoGamesChronicle.com, pierwsze osoby zaprezentowały już najnowszą część „Zeldy” w streamach na Twitchu. Jednak po prośbie właściciela praw odpowiedni kanał został usunięty w ciągu 30 minut.


Drogie oferty w Mercari

Kartridż i opakowanie „The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” zostały wystawione na sprzedaż na internetowym rynku Mercari za skandalicznie drogie 300 USD. Platforma jest podobna do eBay, ale oferta została już usunięta. Nie jest jasne, czy gra została sprzedana, czy też oferta została zbanowana.


Szybka reakcja działu prawnego Nintendo

To nie pierwszy raz, kiedy produkcje Nintendo przedwcześnie pojawiają się w sieci. Przed The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom problem dotyczył gier Pokemon Legends: Arceus oraz Pokemon Brilliant i Shining Pearl. Dział prawny Nintendo zawsze reaguje szybko i stara się zatamować przecieki. To nie zadziałało w przypadku nsw2u.com, więc CUII zażądał, aby niemieccy dostawcy usług internetowych zablokowali dostęp do witryny. Jeśli nadal chcesz uzyskać dostęp do portalu, możesz użyć VPN lub proxy.


Wezwanie sądowe dla Discorda

W lutym na Discord i Reddit opublikowano obrazy rzekomo przedstawiające niewydane grafiki z nadchodzącej książki „Zelda”. Niedługo później Nintendo zażądało wezwania sądowego w celu wykrycia dystrybutora obrazów chronionych prawem autorskim.


Kup grę zamiast pobierać ją nielegalnie

Chcąc zdobyć „The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” nielegalnie, należy liczyć się z tym, że wiąże się to dla producenta z dużymi stratami w sprzedaży. Zalecamy również kupowanie gier, które bardzo lubisz. „Gra, w którą warto zagrać, to gra, którą warto kupić!”