PDA

Zobacz pełną wersję : Rolada z kurczaka faszerowana żurawiną i pieczarkami



embrum
11-11-14, 17:01
Rolada z kurczaka faszerowana żurawiną i pieczarkami
Składniki:
1 kurczak
300-400g pieczarek
100g suszonej żurawiny
cebula
przyprawa do kurczaka
jarzynka
sól, pieprz
olej


Przygotowanie:

Z kurczaka usuwamy kości, tak aby zostało nam same mięso. Odcinamy udka i skrzydełka, zostawiamy skórę. Rozbijamy mięso delikatnie na płat.

Cebulę kroimy w kosteczkę i szklimy na patelni na niewielkiej ilości oleju, dodajemy umyte i pokrojone w grubą kostkę lub talarki pieczarki. Smażymy do miękkości, doprawiamy solą, jarzynką i pieprzem, studzimy. Do pieczarek i cebulki dodajemy suszoną żurawinę.

Wykładamy farsz na mięso kurczaka i zwijamy je w roladę. Kształt utrzymujemy specjalnymi klamrami lub (jeśli takich nie mamy) grubą nicią do pieczeni. Owijamy nią mięso w poprzek, a następnie wzdłuż, kolejno zahaczając o każde poprzeczne zawiązanie. Kurczaka obsypujemy przyprawą do kurczaka i skrapiamy olejem. Wstawiamy do naczynia żaroodpornego i pieczemy około godziny w temp. 180 st. lub dłużej (po nakłuciu widelec powinien swobodnie wchodzić w mięso). Roladę możemy też upiec w rękawie do pieczenia.